TÝDEN KNIHOVEN 2019 (30. ZÁŘÍ – 5. ŘÍJNA)

KNIHOVNY MAJÍ SVÁTEK  – SLAVÍME 23. ročník TÝDNE KNIHOVENtk-znacka-cmyk-2019tyden_knihoven_2019_plakat

ZAPOMENUTÉ CESTY

Ve středu 9. října v 18:30 hod. se můžete těšit na přednášku Mgr. Martina HŮRKY, který je historikem Oblastního muzea Praha – východ, které sídlícího v Brandýse nad Labem. Chcete se dozvědět, jak a kudy se naši předci dostávali do sousedních vsí nebo táhli přes půlku Čech? Co je to úvoz? Jak vznikalo osídlení a na něj navázaná komunikační síť v pražském okolí? Co můžeme vyčíst ze starých map i obchůzkami v terénu? Akce probíhá v rámci Týdne knihoven ve studovně  a je ZDARMA.
Rezervace míst na e-mailu: info@knihovna.brandysnl.cz nebo na tel.: 326 907 220.

KNIHOVNA DĚTEM OTEVŘENÁ

V Týdnu knihoven jsme pro naše dětské čtenáře připravili ve spolupráci se školami besedu s panem Zdeňkem Zajíčkem z plzeňského muzea strašidel. Ve čtvrtek 3. října přijede představit dětem z místní ZŠ program Pohádky a pověsti trochu jinak aneb jak se píší knížky. Na pobočku ve Staré Boleslavi přijede představit svoji tvorbu spisovatelka Iva Gecková – autorka knih pro děti, např. Florentýna a kouzelná kniha, Čertí babička, Jak to chodí v psí školce nebo Kamarádi za záhrobí.

TOHLE BYLA PECKA…

Máte rádi melouny? Jeden nám bude celý školní rok zdobit dveře do čítárny. Děti mohou až do června příštího roku doporučovat své oblíbené knihy dalším knihomolům. Svůj tip napíší na melounovou pecku, kterou si vyzvednou v dětském oddělení a poté jí připevní na náš „melounovník“. Vznikne nám tak trochu „tahák“ pro čtenáře, kteří si vyberou knihu na doporučení kamaráda. S novým školním rokem se trochu promění i oddělení pro nejmenší čtenáře. Rozšířili jsme nabídku knih „První čtení“ a na stěnách děti přivítá výzdoba v podobě indiánských zvířátek.

SENIORSKÁ UNIVERZITA – začínáme nový semestr

V říjnu začínáme spolu se studenty Virtuální univerzity třetího věku již 6. semestr výuky v našem městě. To znamená, že studenti, kteří absolvovali univerzitu od samého začátku se mohou těšit na svoji promoci. Promoce proběhne po zdárném ukončení tohoto semestru v aule České zemědělské univerzity v Praze – Suchdole. Během semestru nás čeká opět cyklus šesti přednášek. Studenti jedné skupiny se dozvědí něco o klenotech barokního sochařství v českých zemích a cyklus přednášek skupiny druhé nese název: Cestování – co jste možná nevěděli.

ČTENÁŘSKÁ AMNESTIE

Naše knihovna vyhlašuje opět v rámci Týdne knihoven (od 30. 9. do 5. 10. 2019) oblíbenou Čtenářskou amnestii – odpuštění poplatků za pozdní vrácení knih. V tomto týdnu můžete vrátit Vámi „dlouho“ vypůjčené knihy bez sankcí. Čtenářská amnestie se netýká knih zapůjčených prostřednictvím MVS – knih, zapůjčených pro Vás z jiných knihoven v ČR.