NABÍDKA KNIHOVNY V DOBĚ KORONAVIROVÉ

koronavirus_obrVzhledem k tomu, že on-line aktivit poskytovaných (nejen) knihovnami pro své čtenáře velmi rychle roste, rozhodli jsme se informace soustředit do jednoho příspěvku. Doufáme, že vše takto bude pro Vás přehlednější.

POLABSKÁ STRAŠIDLA – pověsti a pověry z vlastivědného sborníku Naše Polabí

polabskastrasidlaVe spolupráci s knihovnou vydala MAS Střední Polabí v projektu MAP II pro Brandýsko publikaci POLABSKÁ STRAŠIDLA – pověsti a pověry z vlastivědného sborníku Naše Polabí. O ilustrace se postarali děti a žáci z mateřských a základních škol z území ORP Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Publikaci ve formátu PDF najdete ZDE.


 Čtením proti nudě

ctenim-proti-nude_obr

 

Knihovníci založili veřejnou FB skupinu „Čtením proti nudě“ https://www.facebook.com/groups/241336787266830/, kde najdete autorská čtení ukázek z oblíbených knih – mimo jiné si zde můžete poslechnout i regionálního básníka Petra Kukala, který čte ukázku ze své knihy Tajemství panské zahrady.

 


#Knihovnyprotiviru – webový průvodce aneb nabídka knihoven

logo_knihovny-cz

I když jsou všechny knihovny zavřené, mají i v těchto časech stále co nabídnout. V reakci na obrovskou poptávku po elektronických zdrojích dostupných na dálku jsme spustili webového průvodce #KnihovnyPROTIviru (https://protiviru.knihovny.cz), kterým chceme lidem usnadnit hledání i výběr. Na své si přijdou ti, co hledají zdroje pro dopsání diplomky, rodiče, jejichž děti se doma už nudí, nebo všichni ostatní čtenáři, kteří nyní přišli o přístup ke klasickým knihám. Na přípravě se podíleli pracovníci Knihovny.cz, Digitalniknihovny.cz.
Studenti VŠ zde najdou i odkaz na dočasně zpřístupněné digitalizované fondy Národní knihovny ČR a Moravské zemské knihovny, které až dosud byly dostupné jen ze studoven.

Pomozte nám prosím v šíření povědomí o tomto průvodci, třeba sdílením našeho příspěvku na FB.

https://www.facebook.com/mzk.cz/photos/a.153118160037/10163365067090038/?type=3&theater


VÝUKA ON-LINE: zdroje dostupné ZDARMA

Pod odkazem ZDE najdete tipy, praktické rady a úkoly pro domácí výuku.

 

 

 

 


STUDENTI VYSOKÝCH ŠKOL: bezplatný přístup do digitálních knihoven !!!

podařilo se zajistit bezplatný přístup obsahu digitálních knihoven Národní knihovny, Moravské zemské knihovny a knihoven veřejných vysokých škol pro studenty a pedagogy VŠ na adrese http://kramerius-vs.nkp.cz/, postupně budou zpřístupňovány i další digitální knihovny – Národní technické knihovny, Knihovny Akademie věd a krajských knihoven.
Další adresy budou postupně zveřejňovány na webu knihovny.

NAVÝŠENÍ POČTU VÝPŮJČEK E-KNIH na OSM !!!

e-kniha.jpg

K dispozici máte více než 9000 titulů. Podrobnosti najdete na:   http://www.knihovna.brandysnl.cz/katalogy/e-knihy/.

 


JAK MLUVIT S DĚTMI O KORONAVIRU? Nabízíme řešení

koronavirusSoučasná pandemie koronaviru se dotýká i dětí, které často nerozumí tomu, proč nesmí do školy nebo navštěvovat své babičky. Mohou mít obavy a strachy, které vůbec nevnímáme. Ani dospělí mnohdy nevědí, jak o pandemii mluvit, co si o tom ale mají myslet děti a jak jim hrozbu koronaviru vysvětlit? Proto naše psychologické pracoviště spolu s dalšími dobrovolníky připravilo v rámci mezinárodní spolupráce českou verzi ilustrované brožurky pro malé i velké „Ahoj, já jsem Korona“. Pokud pomůžeme dětem správně a v klidné atmosféře vysvětlit fakta, pochopit běžné emoce jako strach, úzkost, hněv a smutek, pomůžeme nejen jim, ale i sobě.

Brožura „Ahoj já jsem korona“

Metodika k brožuře „Ahoj, já jsem korona“

Materiály jsou převzaty z webu Ministerstva vnitra ČR – ZDE k nahlédnutí celý text.