Omlouváme se, akce ve studovně zrušena z důvodu opatření proti šíření Covidu-19.
PŘENOS LZE SLEDOVAT Z DOMOVA !!!
Stačí se ZDARMA zaregistrovat a následně připojit pod tímto odkazem .
———————————————————————————————————————————-
Dopřejte si ranní šálek inspirace.
16. 12. 2021 v 8:30 proběhne další inspirativní snídaně. Připojili jsme se k projektu Brain&Breakfast. Snídaně jsou protiváhou zkratkovitosti zpráv, které se k nám dostávají přes sociální sítě nebo televizi. Ukazují, že svět je ve skutečnosti mnohem barevnější, zajímavější a optimističtější, než by se mohlo zdát. Inspirují k tomu, že každý z nás může něco významného dokázat. Snídaně se konají zpravidla jednou měsíčně prostřednictvím živého streamu z Magenta Experience Center Praha.
16. PROSINCE 2021: AI: digitální lidé přicházejí – Dita MALEČKOVÁ
a Jan TYL
Co se stane, když spojíte přednášející na filosofické fakultě s expertem na umělou inteligenci? Je možné použít nejmodernější technologie ke vzkříšení geniálních filosofů?
Je možné naučit psát stroj povídky, kreslit obrázky? Jaké příležitosti a hrozby sebou AI přináší? Jak může umělá inteligence pomoci dnešním školákům, umělcům, malým firmám i ředitelům obrovských korporací?
Jan Tyl
Jan Tyl je nadšenec do umělé inteligence, startupů a korporací.
Založil společnosti Alpha Industris a Premier AI, které se zaměřují na posouvání lidských možností pomocí umělé inteligence. Umělou inteligenci studoval na MIT, Google Brain, Yonsei, Moskva a příležitostně přednáší na různých školách a konferencích.
Jeho týmy vyhrály poslední AI AWARDS za Digitálního filozofa jako AI nápad roku a za Digitálního spisovatele byl nominován na Prix Europa v kategorii Digital Media Project.
Dita Malečková
Dita Malečková vystudovala filozofii a informační vědu na Univerzitě Karlově. Působí jako vysokoškolská pedagožka a přednáší o současné filozofii, vizuální kultuře, umění a nových technologiích.
V posledních letech se zajímá především o oblast umělé inteligence, a to zejména v kontextu teorie mysli a také imaginace.
Spolu s Janem Tylem vytvořila projekty Digitální filozof a Digitální spisovatel.