„SUK – ČTEME VŠICHNI“ – anketa dětí o nejoblíbenější knihu roku 2021

suk-cteme-vsichni-uNárodní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského vyhlašuje již 29. ročník Ceny za literaturu pro děti a mládež „Suk – čteme všichni“ na podporu čtenářské gramotnosti.

Cena upozorňuje pedagogickou a ostatní veřejnost na nové tituly v této oblasti literatury a zároveň odráží čtenářské preference dětí.

Cena se vyhlašuje v těchto kategoriích:

• Cena dětí v Anketě „Suk – čteme všichni“anketa-detskych-ctenaru-o-nejoblibenejsi-knihu-suk-cteme-vsichni-plakat
  • Cena učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství
  • Počin školních knihoven

Zapojte se do hlasování o nejoblíbenější dětskou knihu za rok 2021. Anketní hlas může dostat kniha od českého i zahraničního autora pro děti a mládež, kterou děti přečetly v roce 2021.
50 vylosovaných respondentů dostane knihu.

Cena učitelů je udělována na základě hlasování odborné poroty učitelů o knihách českých autorů, které vyšly v prvním vydání v kalendářním roce, za který je ocenění udělováno.

Uzávěrka zasílání přihlášek do kategorie Počin školních knihoven je do 31. 1. 2022 včetně. Školy přihlašují své projekty prostřednictvím přihlášky:

• Přihláška ke stažení zde
  • Přihlásit se můžete elektronicky zde

Cena dětí je udělována na základě ankety, v níž hlasují sami dětští čtenáři. Hlasování probíhá ode dne vyhlášení do 28. února 2022 včetně.

Hlasovat v rámci ankety je možno elektronicky
nebo prostřednictvím tištěných hlasovacích lístků, které jsou k dispozici v dětském oddělení naší knihovny, popř. jsou ke stažení ZDE . Vyplněné hlasovací lístky odevzdejte v knihovně do 20. 2. 2022 – hromadně je odešleme pořadateli ankety.