ZRUŠENO!!! OTA PAVEL známý i neznámý – přednáška Mgr. Ivony Kasalické

POZOR!!! Přednáška Mgr. Ivony Kasalické dne 15. června 2022 je ze strany přednášející ZRUŠENA !!!

Omlouváme se za potíže a doporučujeme ke shlédnutí alespoň stejnojmennou výstavu, jež je v brandýské synagoze k vidění do konce července (viz níže).

Od května až do konce července letošního roku láká ke zhlédnutí výstava OTA PAVEL známý i neznámý v Synagoze Brandýs nad Labem (Na Potoce 140). Výstava vznikla ve spolupráci Středočeské vědecké knihovny Kladno a Buštěhradského muzea Oty Pavla. Představuje návštěvníkům průřez životem a tvorbou známého spisovatele a novináře. Mapuje jeho mládí v Buštěhradu, počátky novinářské i literární tvorby i  jeho zápas s duševní nemocí. Výstava seznamuje také s bibliografií díla Oty Pavla včetně divadelních her a filmů, které vznikly na motivy jeho povídek. Tuto výstavu doprovází stejnojmenná přednáška její autorky  a zakladatelky Buštěhradského muzea Oty Pavla Mgr. Ivony KASALICKÉ. Autorka výstavy se pokusí doplnit informace, které se na výstavní panely nevešly a seznámí nás i s potížemi, které provázely založení muzea slavného spisovatele v roce 2002. Na přednášku se můžete těšit 15. ČERVNA od 17.30 hodin v Synagoze Brandýs nad Labem.