SHAALENDÁŘ – autorské čtení poezie Vlastimila Shaana Šantrocha – 9. 11. 2022

SHAALENDÁŘ aneb více než 365 limeriků

Knihovna Vás srdečně zve na autorské čtení poezie z knihy Shaalendář aneb více než 365 limeriků. Těšíme se na Vás ve středu 9. LISTOPADU 2022 v 18 hodin v naší studovně (Ivana Olbrachta 36, Brandýs nad Labem). Vstup ZDARMA.

Vlastimil Shaana Šantroch je, jak říká: “Trochu komediant, trochu programátor, trochu grafoman a trochu magor“. S kytarou a básničkami začal kvůli holkám. V osmdesátých letech studoval na Lidové konzervatoři obor Dramaturgie a režie autorského divadla. Od roku 2014 učí zájemce zábavnou formou tzv. básnické řemeslo v projektu Veršotepárna. Čtvrtletně uvádí své hosty v pořadu Shannel 5.

Každý z nás má nějaké jméno. Jsme zvyklí vídat ho v určitý den v kalendáři a rádi našim milým a přátelům v den jejich svátku přejeme. Když se Vlastimil Šantroch, zvaný Shaana, rozhodl napsat na každé jméno v kalendáři báseň, uvalil na sebe velkou řeholi. Tím spíš, že básně – limeriky – psal na aktuální jméno každý den po probuzení. Mnozí by časem podobný projekt vzdali, ale Shaana vytrval. Díky tomu vznikla pozoruhodná knížka, ve které můžete i zpětně kdykoliv listovat a číst si krásné i vtipné básně o našich jménech. Shaalendář vyšel knižně na jaře 2022.

santroch_shaalendar_9_11_2022_final